Google PageRank Mini Update

Posted by VladoPt on Sep 14, 2010 in Seo |

Znova si zopakujem včerajšie ráno. A to už s maximálnym presvedčením, že si splním jeden z cieľov na tento mesiac a to napísať šesť článkov. Pri večernom záverečnom rituály ma zdržal a nenechal odísť do postele jeden zo scriptov slúžiaci pre hlásenie a zaznamenávanie zmien rankov na mojich webstránkach.

Čo sa stalo? Pohol sa mi google page rank na mojich stránkach. Obidve stránky zahlásili zmenu PR trend stav +1. Zmena pageranku sa prejavila iba na dvoch mojich stránkach. Jedna doména, ktorú nemám vloženú v databáze, tak jej pagerank sa prepadol zo šesť na n/a. História tejto domény a jej vzhľad sa dá pozreť na archive.org ešte z roku 1998. Verím, že sa ten pagerank vráti naspäť.

Na slovenskom a českom internete som večer nenašiel nič o tomto prepočte google pageranku. V zahraničí už prepočet GTPR rezonoval. Našiel som topik na zahraničnom fóre digitalpoint.com. Hovorí sa tam väčšinou o “minor update” t.j. o malej aktualizácii. Niekto zaznamenal nejaký pohyb GTPR, iný užívatelia žiadny.

Každopádne aj ja zaraďujem tento včerajší google pagerank update do kategórie mini. Avšak, už som začal častejšie spúštať script na kontrolu pageranku. Veľa z nás už veľmi očakáva ten “väčší” prepočet pageranku a nevie sa ho dočkať. Tiež patrím medzi nich :-)

Na záver prikladám link o včerajšom prepočte pageranku na topik zahraničného fóra digitalpoint.com. Predchádzajúce zmeny google pageranku a posledné zmeny seznam ranku môžte sledovať na tejto stránke, ktorá ponúka registráciu do katalógov.

Ak toto niekto čítate tak sa prosím vyjadrite v komentároch či ste zaznamenali nejakú zmenu pageranku na svojich webových stránkach. Ďakujem :-)

pošli na vybrali.sme.sk

6 Comments

 • Focl hovorí:

  Najhorsi page rank update aky mohol byt u 13 webov mi klesol page rank z toho u 8 webov na 0!! Google si na mna zasadol ako na zakladnej pani ucitelka na nepodarka

 • lucas03 hovorí:

  No nwm, skor mi to pride ako keby spustil len update pre nove weby co uz mali pagerank a penalizoval fake a black hat weby. Ja som nic nezaznamenal. Ale ked tak nad tym rozmyslam, mozno si upravim cron na http://www.odkazy.lucas03.com/linklist.php , aby mi poslalo aj mail ak sa nieco zmeni. Kazdopadne cakam na ten velky, kedze 5 mesiacov je dost.

 • VladoPt hovorí:

  Znova som zaznamenal zmeny GTPR, u mňa to boli tentoraz penalizácie na troch webových stránkach, všetko na nulu, ale dalo sa čakať, teraz aspoň viem čo nedávať na svoje stránky…

 • Jan Pokorný hovorí:

  Ahoj.
  když mám http://www.poker-centrum.cz hlavní a na něj redirectem později koupenou http://www.pokercentrum.cz
  nyní ta hlavní ztratila PR3, má ho nesmyslně ta novější, na kterou nejde jediný odkaz
  Nevíte někdo jak to napravit?

  Honza

 • Martin Fencl hovorí:

  Honzo, myslím si, že PR ztratí za pár dní i ta vedlejší stránka.

 • Honza hovorí:

  Tak jen pro info, ani po půl roce ta redirectovaná stránka PR neztratila, naopak má PR4. Ta originální má PR2.
  Vysvětluju si to takto (a jsem téměř přesvědčen, že je tomu tak): prodával jsem odkazy na http://www.poker-centrum.cz přes mLink, za to byla od Googlu penalizace, která mi vychází na PR-2. http://www.pokercentrum.cz ukazuje fake pagerank, ale bez penalizace, tedy PR4. Až jednou Google zapomene, budou mít obě PR4.
  Pokud budeš mít nějakou zajímavou odpověď, můžeš na mail. :-) Jinak stačí sem. :-)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.