Etarget faktúra

Posted by VladoPt on Jún 15, 2012 in Podnikanie |

Trápilo ma už dostatočne dlho svedomie, a tak som odhodlal napísať tento článok, odkladal som to takmer rok. Za ten čas mohol môj článok niekomu pomôcť a ušetriť čas, ak ten “niekto” hľadal ako vystaviť faktúru spoločnosti Etarget Media Ltd.

Podrobnosti:

Od 1.1.2010 platí novela zákona o DPH, ktorá hovorí o tom, že ak slovenská firma poskytuje služby inej firme, sídliacej v zahraničí a to na území Európskej únie, tak je povinná registrovať sa k DPH alebo ako platca DPH. Spoločnosť Etarget media Limited, ktorá Vám vypláca odmeny, má sídlo na Gibraltari, ktorého územie síce patrí pod jurisdikciu Európskej únie, avšak tento štát je mimo územia EU pre účely spoločného uplatňovania DPH (daňový raj?). Preto firma alebo živnostník nemusí byť registrovaná k DPH, ani platca DPH, ak chce aj naďalej legálne prijímať svoje provízie za zobrazenie reklamy od spoločnosti Etarget media Limited.

Čo to znamená?

Faktúru vystavuje rovnako, ako pre tuzemského(domáceho) odberateľa (viď obrázok). Faktúru nikde neodosielate, založte si to do vlastnej evidencie príjmov. Pri podávaní  súhrnného výkazu to takisto neuvádzajte! A ak sa mýlil a je to inak, tak mi to prosím napíšte v komentároch.

Rovnako by to malo platiť aj pre českých podnikateľov, ale to som si už nie tak istý a nespoliehal by som sa na to.

etarget faktúra

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

 • v.k. hovorí:

  Veľmi pekne ďakujem za túto informáciu, tým že je Gibraltár mimo územia EU pre účely spoločného uplatňovania DPH – nemá ani TAX number pre účely DPH – nejde do súhrnného výkazu.
  pre platcov DPH – Zaraďuje sa do DPH – podľa § 47 zákona o DPH a musí sa ” samodaniť “.
  Faktúry pre Google idú do súhrnných výkazov, ale pre ETARGET nevstupujú do súhrnných výkazov…
  Obidve idú do tzv. samodanenia s možnosťou odpočtu dane :)
  Dúfam že som to nedomotala… :)

 • VladoPt hovorí:

  Ďakujem za komentár a za doplnenie informácie pre platcov DPH a nie, nenapísala si to domotane, aspoň mne sa to zdá nedomotané. :)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.