Dva roky ako šofér

Posted by VladoPt on Máj 6, 2012 in Ostatné |

Auto lego pajácSom po obede, hodinu a pol pred zápasom slovenskej reprezentácie a v kalendári mám poznačené, že už dva roky mám vodičské oprávnenie. Bolo by o tom niečo napísať.

Stále nemám rád autá, stále som im neprišiel na chuť a jazda autom vo mne neevokuje žiadne vzrušenie.

Možno pre to, že som vychovaný na bicykloch. Foter ani mama autá nemali a tak nám kupovali bicykle. Už od 3-4 rokov som jazdil na malých bicykloch s kamarátmi za činžákom. V 6-7 som dostal svoju prvú BMX-ku a od 10 rokov sme s otcom chodili na 50 kilometrové túry po okolí. On favorit a ja horský bicykel. A teraz? Na bicykli som už nesedel asi 10 rokov, ale teraz aspoň že chodím behať.

S autom vždy keď niekam idem(e), mám chuť zastať, niekde to odstaviť a bežať do cieľa cesty. Ak by to bolo možné, urobil by som to, len by mi všetko trvalo o niečo viac dlhšie a neviem či by mala rodina pochopenie. Odstaviť auto so starým otcom niekde na krajnici, aj keď cieľ cesty bola nemocnica, kde mal ísť na kontroly by bolo asi mimo relácie a nepochopené.

Proste jazda autom ma tak nebaví ako bicyklovanie či behanie.

A k tomu sa zo mňa stal posledný rok rodinný šofér. Zistil som, že nikde nepotrebujem jazdiť a všetko vybavím doma, v meste alebo nakúpim na internete, za počítačom.

Nač mi je vodičák? Asi len kvôli starému otcovi a pre mamu, keď občas potrebuje nakúpiť v HYPER extra marketoch.

No možno mi vodičák bude treba viac, keď budem mať vlastnú rodinu, teraz mi to až tak netreba.

pošli na vybrali.sme.sk

1 Comment

  • JaMi hovorí:

    ja som bol presne na tom ako ty, tiez bycikel stale a prvy krat som soferoval auto ked som mal 21 rokov, 1 tyzden pred nastupom do autoskoly. Odvtedy na auto nedam dopustit a je to pre mna niekedy aj relax soferovat a hlavne cez leto ak je k dispozicii kabrio tak je to totalna pohoda. K soferovaniu treba mat tiez troska vztah, inak to bude cloveka znechucovat ako niekedy teba. Musim si zaklopkat, za poslednych 10 rokov uz mam nieco cez 600 000km bez nehody a dufam ze to vydrzi minimalne 10x tolko :)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.