Človek mieni, život mení

Posted by VladoPt on Mar 6, 2013 in Ostatné |

dude meme5 článkov do konca a začínam pochybovať, že to zvládnem. Niečo sa stalo s čím som nepočítal, aj keď predpokladal a najhoršie je, že sa to dotklo mojich najbližších, jedného z rodičov, matky.

A o to horšie. Strata práce nie je práve to, čo by si prial človek po päťdesiatke, zvlášť u ženy a ešte tak nečakane, keď šéf jej „padáka“ plánoval dlhodobejšie a bez toho, aby mamu informoval, že bude prepustená. Mohla si hľadať prácu a mohlo byť inak všetko.

Proste, len tak, zo dňa na deň si „šéfko“ zmyslel, že mamku nahradí lacnou pracovnou silou a ona? Skončila z toho na infúziách v nemocnici.

Charakterný šéf. Som zvedavý v akom stave sa nám vráti mama. Nič, len elektrické kreslo pre takýchto pánkov.

Možno si myslíte, že takýto článok sem nepatrí, že je to celkom osobné alebo čo, ale ja si to nemyslím, nie vždy je všetko super a treba ukázať aj odvrátenú stranu mince.

Je to niečo, čo tu musím mať, lebo žiaľ/vďaka podobným situáciám sa dokážem motivovať ako nikto.

Kocky sú hodené, ciele zmenené, aj keď už nie verejné, ale v mojej hlave, dané.

Čo to znamená? Musím ísť s príjmom hore a venovať viac času práci a nie opačne, ako som to mal v pláne, aspoň s tým časom venovaným práci.

Škoda, človek mieni, život mení.

 

 

pošli na vybrali.sme.sk

5 Comments

 • Turek hovorí:

  To je moc smutné, má mamka taky hledala nedávno práci a musím říci že po padesátce je to hodně těžké. Jestli si dobře pamatuji, tak Tvá mamka sportovala, tzn. tipuji že má v sobě vůli sportovce a snad ji najde. Jinak moc nechápu to tvé propojení víc pracovat a tato událost. Jako dokáži si představit důvody, že budeš chtít více přispívat doma atp… ale z textu to nijak nevyzníva. Můj osobní tip. Nech mamku rozjet nějaký magazín. Ono dnes je trend mládí vpřed, úspěšní vpřed, krásní vpřed, ale třeba web pro lidi po padesátce.

 • Milan hovorí:

  O podobnom prípade som počul taktiež..

  Je to smutné, ako ľudia myslia len na seba. Známeho vyhodili cca 2 mesiace pred tým, než šiel na dôchodok. 2 mesiace stačili an to aby mal o niekoľko desiatok-stoviek € krajší dôchodok..

  Bez predchodzieho informovania – padák.

  Dlho sa z toho spamätával, zas na druhej strane je to dobrá životná lekcia, kedy si človek uvedomí (snáď väčšie percento kt. to zažijú), že žiť z jedného príjmu a slepo veriť ľuďom je veľmi ale veľmi riskantné.

 • VladoPt hovorí:

  @Turek Áno, určite len kvôli tomu, tejto udalosti chcem prispievať do domácnosti viac. Neviem prečo nechápeš to prepojenie, ale je to ľahké. Musím ju zaučiť a to stojí čas a ten čas je pracovný a podľa mňa to je automatické. Musím pomôcť a začať prispievať minimálne takou sumou, aký mala plat. Niečo určite rozbehneme, už sa mi osvedčila s pár vecami ohľadne textov pomohla, len mala prácu, tak sme to až tak neriešili, teda, nastal čas to posunúť a vytvoriť web. Bude aspoň doma a myslím, že bude robiť to, čo ju baví, ale bude to ťažké. Ľudia veku mojich rodičov veľmi neveria tomu, čo robím a že sa dá na tom “tak” zarobiť…
  @Milan
  Zvlášť v dnešnej dobe a zvlášť pre ľudí ich veku. Napríklad ak by bola v rovnakej situácii nejaká babenka môjho veku, bez záväzkov, tak jej môže byť jedno a i osobne poznám také prípady, ktorým sa stalo to isté, len tí neskončili z toho padáka v nemocnici, skôr v bare a veselo žili, ako keby nič, neskôr našli prácu, ak boli šikovný, ale nájsť zamestnanie pre mamku v jej veku je celkom problém a tu, kde bývam, nemožné. To je aj rozdiel generácii.

 • JaMi hovorí:

  Tak je to smutne co sa stalo, ale treba sa znova postavit na nohy a skusat. Je mi jasne ze starsi ludia maju problem s pracou, uz ked ja o par desiatok rokov mladsi, som mal vyse 9 mesiacov problem najst normalnu robotu za normalne peniaze a to nevravim ze mam 12 rocne skusenosti.
  Kazdopadne aspon mna vzdy, ked som nemal pracu, napadlo najviac napadov ako troska zarobit a myslim si ze s tym webom ktory by mamka spravovala je to trefa do cierneho.
  Drzim palec.

 • VladoPt hovorí:

  Rodičia už majú dávno svoje odrobené. A oni úplne inak vidia net biznis ako ja/ty a aj sú vekovo inde, vychovaný socializmom a blabla, len ma štve tá nespravodlivosť a chcem, aby kvôli “práci” neskončili na lôžku a aby nemali problém, lebo oni robiť chcú, len ich zaučiť a naučiť ako robiť bez stresu…

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.