CitySports polmaratón v Nitre

Posted by VladoPt on Sep 21, 2012 in Cestovanie, Šport |

Bol to už môj piaty tohtoročný polmaratón a vlastne úvodný ročník väčšej bežeckej akcie organizovanej chalanmi z predajne Citysports.sk v Nitre.

Žiaľ, nie všetci, ktorí boli prihlásení mohli pricestovať, odbehnúť si to s ostatnými a poznať osobne partiu z Endomonda. Dagmar (iba 29-rokov, kurvafix), ktorá začala s behom len pred pár mesiacmi postihla mozgová príhoda a svoj prvý pretek nemohla s nami absolvovať, bojovala v nemocnici. Každý z nás sme vedeli, ako sa tam tešila a tak sme jej vyjadrili/vyjadrujeme našu podporu a vďaka facebooku a endomondu nás v Nitre bežalo takmer 50 skvelých ľudí a beží a zbiera ďalšie kilometre pre Dadu.

Ale spať k polmaratónu…

Bežalo sa 9.9.2012, v nedeľu a ako už býva zvykom, možnosť, zabehať si mali aj hobby bežci (2 míle), deti, invalidi (fakt) a v hlavných disciplínach, bežci, v behu na 10km a polmaratón.

Hlavné disciplíny mali byť odštartované o 11:00, neboli (#fail1), kvôli fakt dlhému radu ľudí, ktorý sa vytvoril pri registrácii. Štartovalo sa o 11:30. Ja som už bol na mieste od 09:30, takže už predstihu som si prebral štartovný balíček za 17€ (#fail2), ktorý obsahoval len štartovné číslo (aj to som musel vrátiť v cieli), čip a zicherky (a aj s tými sa šetrilo, nechcelo sa im dať viac ako dve).

Trať? Keď som si pozrel prvýkrát jej profil, nebol som dvakrát nadšený, že budeme bežať 4x5km, ale nakoniec som bol spokojný aspoň s tým, trať bola rýchla a ak by nefúkal silný protivietor od polovice 5km úseku, mohol byť ten čas aj lepší. Ale, trať bola zle nameraná (#fail3) a v cieli mi hodinky namerali 20,5km a iným takisto neodmeralo celý polmaratón.

Pitný režim? Na 5km (voda, iontový nápoj, banány) a na 2,5km (voda), ale na poslednom 2,5km už nebolo čo piť (#fail4) a v cieli takisto, banány zjedené, holt, nabudúce musím byť rýchlejší, aby sa mi niečo ušlo.

Medaily sa rozdali hobby bežcom (#fail5) a nám z hlavných disciplín ostal aspoň ten skvelý pocit v cieli, keď sa nám už nič nezvýšilo, takže na pamiatku som si napísal tento článok a vďaka za rodinku a kolegu z Nitry, ináč by neboli ani fotky. ;)

Výsledky sú – Tu, bežal som zatiaľ svoj najrýchlejší polmaratón.