Čím väčší, tým lepšie

Posted by VladoPt on Feb 5, 2013 in Seo |

seo bullshit memeAk nechcete strácať veľa času so stránkami a využívať čas lepšie a efektívnejšie a zarábať veľa peňazí za málo roboty, tak sa dajte na prácu so stránkami s vysokým GTPR.

Vytvoriť naozaj kvalitný web s aktualizovaným obsahom Vás bude stáť množstvo energie, času a časom Vás to aj tak môže prestať baviť a omrzieť, pretože vysokú návštevnosť väčšinou nezískate len tak zo dňa na deň, trvá to, kým sa to ustáli na peknom čísle. Ale občas aj to stojí za tú námahu a za ten pocit dobrej odvedenej práce, len nie každý má na to čas a vie to zmonetizovať a chce sa mu to robiť.

Však skúste predať odkaz na webe s dennou návštevnosť 1K UIP a s PR0 v zahraničí.

Nedostanete toľko, koľko by Váš web zasluhoval alebo Vás vysmejú čo za tú PR nulu vôbec chcete.

Keď som mal weby s vyššími rankami PR4+, tak bez problémov vedeli zarobiť 100€ a viac za mesiac predajom odkazov.

Mať takých 15 webov, tak 15-18K € istých za rok.

A to mne stačí ešte menej na slušný život.

No, možno nabudúce si povieme/napíšeme ako získať 15 webov s PR4+ za jeden mesiac.

V konečnom dôsledku aj tak ide väčšine len o zisk a je jedno kto a aký web má a prečo a ako ich robí.

Netvárte sa, že Vás pagerank nezaujíma. Robíte to len preto, lebo neviete, čo z toho môžete mať.

UPDATE: Pobavme sa Pattom Cuttseom. :)

pošli na vybrali.sme.sk

14 Comments

 • Pavel hovorí:

  Tu je len otázne, dokedy sa tie odkazy na týchto weboch budú predávať za uvedené sumy. Ty vieš čo robím (sprostredkovávam) a PR je zatiaľ (a ešte aj bude) jediný faktor, od ktorého sa odvíja honorovanie danej “služby”, no som zvedavý, ako to dlho ešte potrvá, lebo ten efekt (resp. dajme tomu “ROI”) je čím ďalej menší.

 • VladoPt hovorí:

  Nie je to otázne, ešte to tak bude dlho, ale zas inak to je tu (CZ&SK) a inak v zahraničí. A za posledné tri roky som nezachytil nejaký menší ROI, len väčšiu konkurenciu. ;)

 • Pavel hovorí:

  Jasné, zahraničie je čosi iné, tam je to oveľa viac turbulentnejšie a mimochodom mne zatiaľ tento “trend” vyhovuje, takže ja sa nijako nechcem sťažovať, len si beriem trocha príklad zo zahraničia :)

  BTW ROI som myslel teraz pri tých stránkach, na ktoré skupujem tie high(er) PR odkazy. Jednoducho už to nie je to, čo v minulosti ale konkurenciou to v tomto prípade isto nebude.

 • vital hovorí:

  kazdy biz.model zavisly na jedinom faktore je proste rizikovy a spoliehat na nieco, coho hodnotu momentalne drzia nad zemou uz len nejake historicke dovody ja za riskantne rozhodne povazujem. ale nakoniec je to uplne jedno, kazdy vari z coho vie, a ak ta toto zivi a si s tym spokojny, potom len respekt.

 • lucas03 hovorí:

  Bez problemov vedeli zarobit? co si za predajny kanal?

 • VladoPt hovorí:

  @Pavel Súhlas, aj mne tento trend vyhovuje a odkazy bude treba či už sa to bude kupovať na základe GTPR alebo nie a momentálne aj to vysoké GTPR sa dosahuje ťažšie, takže aj google s tým niečo robí a že by odstavil pageranky, tak to je ešte v nedohľadne…
  @vital Ako som už spomínal vyššie, že odkazy sa budú predávať či už tie pageranky budú mať weby alebo nebudú. A vôbec to nie je jediná vec na ktorej mám postavený biznis model, aj keď už mi to tak funguje tri roky, pomáhalo mi to hlavne v začiatkoch a predpokladám, že ďalšie tri roky to ešte fungovať bude…ale už dávno to nie je to jediné, neviem prečo to tak vidíš…
  @lucas03 Samozrejme, s astronomickými cenami veľa toho neuhráš, aj keď, aj to som dokázal na niekoľkých Tvojich weboch, no nie? ;)

 • vital hovorí:

  to ze sa odkazy predavat budu nikto nespochybnuje. tvoj clanok sa vola “cim vacsi tym lepsie”, lebo naraza na konkretnu metriku. aby si ma lepsie pochopil, tak sa opytam takto: V com by bola pridana hodnota odkazu z tvojho webu, ak by ziadny PR nebol? Alebo este inak, kolko by ti rovnaky web zarobil dnes, pokial by mal PR0? resp. ak by sme ziaden PR neuvazovali?

 • VladoPt hovorí:

  Tak za 1. odkazy sa kupujú väčšinou preto, aby priniesli väčšiu návštevnosť, konverzie z vyhľadávačov, traffic ktorý prinesú tým, že na nich ľudia budú klikať je druhoradý
  za 2. môj odkaz by bol tématický, nepenalizovaný a pomohol by webu vyššie v serpe (veľkosť PR ovlyvňuje pozíciu minimálne až vôbec)
  za 3. ak by nebol PR, cena by klesla možno max o 40%, neverím, že viac
  Dobre si položil otázku. Ja sa momentálne zbavujem posledného polroka webov, ktoré nemá význam do budúcnosti držať a pracujem na novom portfóliu, ktoré by malo žiť a zarábať, aj keby malo PR0. Niekoľko takých webov už mám od začiatku, ale teraz chcem z menšiny spraviť väčšinu a to je práca na ďalšie tri roky, aby to tak bolo. ;)
  A samozrejme je tu projekt no.1, ktorý môže zabezpečiť to, že ani to už nebudem musieť robiť, lebo som spokojný, ako to tam ide bez akéjkoľvek väčšej propagácie a prakticky bez webdizajnu, ktorý je v tomto svete tak nutný a hlavne v CZ&SK končinách. :)
  Vďaka za diskusiu! ;)

 • vital hovorí:

  na co su dobre odkazy trosku tusim(tak trochu to dokonca studujem), ale vdaka za vyklad.
  dalej si uz len podciarkol to, co som pisal -> PR ako metrika dnes pre hodnotiaci algoritmus nevypoveda o nicom dolezitom, a tak je to uz len nejake cislo, ktore vdaka nedostatku osvety dopytujucich dokaze stale majitelovi hi-PR webu co-to zarobit.

 • VladoPt hovorí:

  Ten výklad som napísal len preto, aby bolo všetko jasné.
  Nie a nie, PR stále vypovedá o niečom dôležitom a to, o množstve kvalitných odkazov, ktoré smerujú na web publishera, kde inzerent kupuje reklamu.
  Vďaka tomu teraz viem, že na web neodkazujú len katalógy, pr weby, ale weby s dobrou autoritou a históriu. Som o tom presvedčený, že to tak je a mám to už x-krát overené.
  Hi-PR web nevytvoríš z ničoho a ľahšie sa s ich podporou prediera web v SERPE, ako s nejakou nulou.
  Google to na začiatku na prd vymyslel a nastavil, tam je chyba, ja som len ten, kto tú chybu využil a snaží sa to zmonetizovať. Google robí osvetu, ale väčšina na ňu serie, lebo aj google víno pije a vodu káže a ani jeho zvieratká nefungujú tak, ako si tam oni mysleli, že budú. ;)
  Ty to PR berieš, ako keby si už bol niekde o 5-rokov v budúcnosti, ale tak, ako to ty myslíš, tak to nebude ani za ten čas, to je môj názor, ktorý sa mi denne potvrdzuje, pretože stále nenastal zázrak, ktorý by tieto weby odstavil na druhú koľaj, ba naopak, je to len ťažšie a stojí to teraz viac.

 • Turek hovorí:

  Já původně ten tvůj titulek četl čím větší tým, tak jsem v článku čekal něco na téma vytvoř kolem sebe velký tým. Ale myslím že toto téma a ta diskuze pod tímto článkem je hodně přínosná.

 • Pavel hovorí:

  Nemyslím si, že to Google až tak naprd vymyslel, jednoducho vtedy dávnejšie iné možnosti ani neboli a vychádza to celé z princípu uvádzania zdrojov v knihách, prácach, kde sa tiež človek odvoláva na niekoho iného.
  Dávnejšie neexistovali nejaké sociálne siete a možnosť autenticky rozpoznať každého človeka (aj keď dnes to ešte stále nie je bohviečo), neexistovali zaručené spôsoby ako merať behavoriálne metriky (okrem tých základných ako pagevisits/UIP) a domény boli oveľa drahším artiklom, než sú dnes, preto sa nepredpokladali nejaké veľké špekulácie (teraz ale nemám na mysli dot-com bubble).
  Zvieracie updaty sú jednoducho dôkazom toho, že linky majú pre Google stále váhu (a asi aj veľkú), no snažia sa to postupne čistiť a znormalizovávať.

 • roman P hovorí:

  chlapy toto je pre mna ina dimenzia :) ) ocom sa tu bavite… zhruba ci aspon v tom gru sa orientujem… ide o nejaku vysoku nastevnost stranok, na ktore si kupi nejaka firma odkaz kvoli spropagovaniu jej eshopu napr?

 • VladoPt hovorí:

  No, Roman, nie je to o behaní, mimochodom aktualizoval som článok. :)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.