Cesta do Brna

Posted by VladoPt on Jún 17, 2012 in Cestovanie |

brnoNie som moc veľký cestovateľ, za posledné roky som nebol v podstate nikde. Určite mám viac kilometrov nabehaných, ako nacestovaných, ak počítam len kilometre a cesty od 100km vzdialenosti od domova.

Naplno sa prejavili moje skúsenosti s cestovaním v Bratislave na hlavnej železničnej stanici, keď som nastúpil na vlak do Budapešti, miesto Prahy. Podľahol som davovej psychóze hromadného nastupovania a vrátil som sa späť o 100km, do Nových Zámkov. Nepýtajte sa ma, ako sa mi to podarilo, sám neviem a stále rozmýšľam, kde som mal vtedy hlavu. :)

Mal som šťastie, že z Nových Zámkov išiel o 15-minút ďalší vlak do Prahy, lebo ak by to bolo zložitejšie, Brno by som určite vynechal, čo by mi mohlo byť veľmi ľúto, lebo tu je naozaj pekne.

Cestou do Brna, som si potom ako naschvál musel vytrpieť vo vozni opitých maďarských cestujúcich, no, ako keby sa mi vysmievali.

Rozhodol som sa cestovať vlakom, moje nohy neznášajú cestovanie autobusom na dlhé trasy.

Môžem si povedať, že už som cestoval vlakmi EuroCity, príjemná cesta, ale 1,20€ za ani nie pol litra minirálky by som pojazdnému baru nedal, musel by som byť veľmi dehydrovaný.

Počas jazdy som čítal, jedol (hlavne kvôli dnešnému behu) a skúšal sa pripojiť na nejakú WIFI sieť, ak vlak stál na väčšej stanici, nepodarilo sa.

Čo ma však prekvapilo, tak to bolo to, že som si nemohol kúpiť cestovný lístok online cez internet, maximálne po Bratislavu, celkom by ma zaujímalo, či sa naozaj takto lístok nedá kúpiť.

Ráno opúšťam Brno a bude mi potešením zvítať sa s Ostravou.

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.