Akú školu si vybrať?

Posted by VladoPt on Máj 18, 2011 in Ostatné |

Pilotná škola PhareTémou dňa posledných dní a týždňov je sčítania obyvateľstva, či už u nás doma na Slovensku alebo v Českej republike, ani jeden národ sa tomu nevyhne. Tento článok však nebude o sčítaní obyvateľstva, vôbec ma to nezaujíma, nadpis je iný a hovorí za všetko, bude to o školách.

Včera som sa začítal do našich regionálnych novín a dostal som sa k prílohe o školstve. Z ôsmich strán bola jedna o školstve a zvyšok bola inzercia. Na tej jednej strane o školstve boli len dva články a ďalšie dve reklamy, ale tentokrát na školy.

V jednom článku som sa dozvedel, že Slovensko je z hľadiska financovania vzdelávania na chvoste 27-miestneho rebríčka Európskej únie, podľa novej správy, ktorú zverejnila Európska komisia. Sme jediná krajina EÚ, ktorá na vzdelávanie vynakladá menej než štyri percentá HDP.

V druhom článku čítam, že o niektoré školy na Slovensku je obrovský záujem, ale fakulta dostane od štátu na domáceho študenta podstatne menej a tak dostanú prednosť solventnejší zahraničný študenti, ktorí za štúdium zaplatia asi 55-tisíc eur a tak zahraničný študenti vykrývajú štúdium domácich. V štátnom rozpočte pre domácich nie je miesto.

Na Slovensku nás doslova nútia neštudovať. O slovenských školách si myslím svoje, ale zaujíma ma aj názor iných, čo si myslíte Vy?

pošli na vybrali.sme.sk

3 Comments

 • mkurri hovorí:

  To je celkem směšné, ale to je vlastně celé školství.
  Ať si lidí žijí v bublině o lepším životě s papírem navíc, já jim to brát nechci, jen si chci na rozdíl od nich užívat.
  Já říkám: Vzdělání ano, škola ne.

 • lucas03 hovorí:

  na Slovensku skolu by som isto nesiel. Mozno keby mam na vyber, slovenska alebo ziadna, tak si vyberiem slovensku.

 • Tibi hovorí:

  Ja si myslím, že školstvo odzrkadľuje celkovú situáciu štátu.
  Len akurát neviem či odzrkadľuje aj Slovákov alebo len Slovensko.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.