Ako som začal eshopovať – návrh štruktúry webu

Posted by VladoPt on Jún 14, 2012 in Moje projekty |

Prológ

Článok je pokračovanie nového seriálu o mojom eshopovaní. Písal som, že eshop články budem písať v nedeľu, ale tú najbližšiu, to pravdepodobne nebude možné.

Štruktúru a priateľské URL svojho eshop pokusu som tu už raz rozoberal, tí, čo si to nepamätáte, odporúčam prečítať, aby ste boli viac v obraze – http://vladopt.com/nezobral-som-ten-web-prilis-seovsky/

Aktívne sa začalo pracovať na eshope od 11.4.2012 , prvá online verzia bola spustená 26.4.2012 a s ňou aj adwords kampaň. Využil som darčekový kupón od googľa a 30€ kredit, na ktorý som mal vtedy ešte nárok, pôvodná hodnota kupónu bola 40€.

Seo friendly štruktúra eshopu

Pomocou adwords darčeku som zistil, čo ľudia hľadajú, analyzoval a podľa toho som sa snažil navrhnúť štruktúru webu. Kľúčové slová, ktoré ľudia hľadali a cez ktoré prišli na môj web, som vytiahol z google analytics a google webmasters tools, cca 300 rôznych slov a slovných spojení, ktoré nejak súviseli s eshopom.

Ale ako slovné spojenie “život v stredoveku” súviselo s mojim webom, neviem, občas sa vyskytnú anomálie alebo možno niekto hľadal, čo sa nosilo v stredoveku a narazil na korzet. :)

Nemusel som riešiť rozdelenie tovaru na dámsky a pánsky. Stačilo vytvoriť vhodné kategórie a tam zaradiť tovar, ktorý tomu zodpovedal.

SEO friendy url

Chcem dodržiavať pravidlo 3x a dosť pri tvorbe štruktúry webu a SEO friendly URL.

Pravidlo 3x a dosť – hlavná stránka/ kategória / tovar alebo inak – index/ podstránka/ long-tail fráza

Chcel by som sa vyhnúť tvarom URL, s číslom v adresnom riadku, príklad:

http://www.shoppie.sk/noze/c-1854/

http://www.shoppie.sk/ceramex-individual-15-cm-bielo-cierny/d-116532-c-1854/

http://www.innocentstore.com/iphone/product=399&name=kate_spade_new_york_wristlet.html

To čo je? Načo to tam je? To, čo som označil červenou? Zbytočnosti! Vyhľadávač z toho nič nevie a radšej má slová, než čísla. Ja to u seba nechcem vidieť, môže to byť bez toho, prípadne urobené lepšie, pokiaľ nemá tovar číslo v názve.

Detailnejšie a profesionálnejšie vysvetlenie návrhu štruktúry sídla, ktoré ma utvrdilo v tom, že to asi robím správne nájdete TU – http://www.analytics.sk/seo/85/tipy-ako-navrhnut-seo-friendly-strukturu-sidla.html

Ďakujem za pozornosť. ;)

pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.