Ako by mal vyzerať prirodzený spätný odkaz?

Posted by VladoPt on Jún 13, 2012 in Seo |

spätný odkaz a linkbuilding
SEO už riešim nejaký ten rok, aj keď len na vlastných webových stránkach, ale občas, čo to poradím cez icq, skype, email alebo v komentároch na blogoch a inde, no a, SEO riešim stále a každý deň.

A tak som sa zamyslel nad prirodzenosťou odkazu a ako by mal vyzerať externý odkaz na Vašej webovej stránke, aby sa páčil zvieratkám z najnovšej  google zoologickej záhrady, pande a tučniakovi.

Nedávno som dostal “dárek” od Kamila v podobe spätného odkazu (viď. obrázok), ktorý umiestnil na svoj blog – http://www.mojeokoli.cz

Vidíte tú prirodzenosť? Žiadne kľúčové slová, ako anchor text, len tam jednoducho hodil celý link z prehliadača. Vyššie v odkazoch takisto, žiadny seo text a dokonca v odkaze použil čiarky.

No nevyriešil to Kamil skvele? Podľa mňa áno a nič na tom nie je, SEO neriešil, len tam odkazy nacápal a myslím, že v prípade odkazov, tam len napísal prvé, čo ho napadlo o webe, na ktorý odkazuje.

Podľa mňa a Vy si myslite čo chcete a vyjadrite to v komentároch, tak takto by mal vyzerať prirodzený spätný odkaz na blogu, magazínoch a som si istý, že Váš web sa tak nestanete potravou, ktorou vyhľadávač google nakŕmi svoje zvieratká.

Jednu vec by som však Kamilovi vytkol a to je absencia popisu, vyplnený tag title a ja osobne nemám rád, keď sa odkaz/web otvorí v rovnakom okne, radšej otvorené v novom (target blank), ale to už nie je seo dôležité, ale užívateľsky a to predsa google pandúr chce, tak teda sem vložím kód, ako by to malo vyzerať.

<a href=”http://www.vladopt.com/” target=”_blank” title=”Týždenníčky, Behanie, Webstránky, SEO”>http://www.vladopt.com/</a>

Celkom by ma zaujímalo, akú SEO váhu má tag title, lebo ja to skôr beriem, ako popis odkazu, vďaka ktorému sa BFU dozvedia bližšie info o webe predtým, než na odkaz kliknú.

Na dnes by to bolo všetko a dúfam sa Vám oddychový seo článok páčil a veľké ďakujem Kamilovi, za inšpiráciu!

pošli na vybrali.sme.sk

5 Comments

 • Turek hovorí:

  Díky moc Vlado za zmínku a pohled na věc. Odkaz upravím podle tvého přesvědčení. A zdali je odkaz přirozený, nebo není. On přirozeně opravdu vznikl. Nebude určitě tolik hodnotný, jak nějaký z hloubi textu, ale snad nějaký přinos mít bude. Na druhou stranu všeobecné blogy, do kterého ten můj počítám, ale myslím že i ty máš všeobecný to mají v SERPu těžké. Protože dle mého vyhledávače neví, na co je web zaměřen. I když některé příspěvky, zéjmena ty delší články loví solidně návštěvniky na long tail výrazy.

 • VladoPt hovorí:

  Nemusíš ďakovať, to ja ďakujem a odkaz vôbec nemusíš upravovať, to je už na Tebe.
  Občas cez ten odkaz niekto príde, takže nejakú hodnotu má a tiež netreba zabúdať aj na jeho váhu, silu, ktorá vznikla prirodzene a tým si mi spravil ďalšie očko u googľa. ;)
  A tak, tak, long tail je to, cez čo hlavne ide návštevnosť v prípade podobných blogov.

  A mimochodom koľko návštev si mal z môjho blogu od včera, ako som článok publikoval?

 • Turek hovorí:

  Upravovat ho nebudu, aby šlo vidět jak vypadal když jsi o něm psal
  a návštěvnost od Tebe je 6. vladopt.com 14 za měsíc z toho ze včerejška bylo 8 návštěv.

 • VladoPt hovorí:

  Ďakujem za informáciu, ale asi sa to isté spýtam ešte aj zajtra :)

 • Turek hovorí:

  Včera to bylo 3.vladopt.com 5 1,60 stránek

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.