Ajťák ako pokusný králik

Posted by VladoPt on Feb 19, 2013 in Šport |

inov-8 chôdzaZobral som si do parády typického „ajťáka“, aspoň podľa zažitej predstavy väčšiny ľudí. Každý deň do tretej-štvrtej rána za počítačom, žiadna životospráva, aj s malou porciou jedla má problém, fajčiar a víkend čo víkend do noci za barom, no, takže skôr ajťák extrovert vyhľadávajúci spoločnosť, na rozdiel odo mňa, introverta.

Myslím, že to nie je len profil ajťáka, ale aj väčšiny dnešných typických mladých ľudí približne môjho ročníka.

A ako si ho zobral do parády? Nebolo to nič zvláštne, len som chcel, aby začal chodiť a tráviť viac času na vzduchu, pravidelnejšie.

Nezvládol odchodiť všetkých 11 prechádzok (60km), ktoré som absolvoval ja, doteraz, ale zvládol ich so mnou 7, čo znamená, že chodil takmer každý druhý deň za posledných 13 dní, ako som začal s chôdzou.

Prišiel víkend, v piatok sa oslavovali kamošove narodky, v sobotu zas to isté v druhom bare do piatej rána, ale už svedomie hrýzlo a už to boli dva dni, čo bol bez chôdze a včera sa mi ozval a tak sme išli šesť kilometrov.

Dnes sme sa dohodli, že pôjdeme o 10:30. Išiel som len ja, lebo on…

„Som hore, ale nevstanem z postele.“ „Som mŕtvy.“

Pokusný králik skolaboval a iba sa mi potvrdilo to, že dnešný mladý človek nestojí za veľa a určite nechcem patriť medzi to stádo mrcín, ktoré nezvládne ani len chôdzu.

A však. Vedecký výskum stále pokračuje s pokusným králikom. Budem informovať o pokrokoch. :)

 

 

 

 

 

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

  • hrki hovorí:

    prehnana fyzicka aktivita moze zbytocne oslabovat organizmus (a teda aj imunitu). mal by si mu naordinovat najprv kratsie “prechadzky” a az postupne mu dvihat uroven narocnosti :) potom neodkvecne a fyzicka aktivita mu namiesto zburania, imunitu naopak podpori ;)

  • VladoPt hovorí:

    Ak by nemal prehnanú aktivitu v bare cez víkend, tak verím, že by to zvládol, dva dni po sebe a väčšinou sú to hodinové prechádzky, ktoré by sme “my mladí” mali zvládnuť ľavou-zadnou, ale nie, nie je to tak…robí sa všetko iné, len nie to, čo je dobré… a z dlhodobejšieho hľadiska prospešné, ale ináč, ďakujem za komentár, je mi jasné, čo si tým chcel povedať…ak by išiel mojim dnešným prechádzkovým tempom, tak by som ho musel asi cestou kriesiť. :)

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.