45.ročník Vianočného behu mesta Lučenec

Posted by VladoPt on Dec 26, 2012 in Cestovanie, Šport |

Lučenec Vianočný behOkrem toho, že som si vymyslel svoju challenge 1článok/denne v decembri, čakal ma aj bežecký challenge, posledný tohtoročný pretek v spoločnosti iných bežcov.

A nebol to len taký hocijaký beh. Bola to najbližšia „väčšia“ akcia v okolí, ktorá sa už konala 45-krát a vôbec prvýkrát so mnou na štarte.

45.ročník Vianočného behu mesta Lučenec, ktorý sa mimochodom konal dnes a tento článok je narozdiel od iných „mimoriadne“ aktuálny mal okrem iného aj iný náboj.

Prvý štart po desiatich rokoch si odbil aj môj otec, prvýkrát som s ním bežal, nikdy sme si spolu neboli zabehať a to on už nabehal tridsať rokov a ja tri roky. Musím však poznamenať, že pred desiatimi rokmi musel s aktívnym behom skončiť.

A takto to dnes začalo…

Sviatky sú vždy mimoriadne náročné pre žalúdok a dnes som sa bál, čo spravia všetky tie koláče, zákusky, kapustnica, šalát, rezne, ráno som podľa očakávaní musel absolvovať viac návštev záchoda, než obyčajne, ale nakoniec som to dal a nepos…l sa počas behu, či v cieli, vybuchol som až doma po pretekoch. :)

Ďalšie mínus čo mi nehralo do karát bola aj únava, ktorú bolo posledné dni strašne cítiť, mal by som si dobre pospať, ale ešte na to nebude toľko času do konca mesiaca.

Behanie dnes, ale nakoniec dopadlo nad moje očakávania a určite tomu pomohli posledné tri mesiace, keď do svojho tela poriadne buším, a že som sa počas posledných dvoch mesiacov zbavil nadbytočných osem kíl a určite tomu prospela aj domáca atmosféra a veľké chcenie držať si otca na dohľad a pokúsiť sa o trhák.

Tempo, ktoré som zvolil už od začiatku by som určite sám nevydržal udržať, keby sa ku mne nepripojila slečna/pani (neviem) na siedmom kilometri a nedržali sme sa v rovnakom tempe až do konca, do cieľa.

Určite jej patrí veľké ďakujem!

Ako to všetko dopadlo? Ja som zabehol 19,50km za 1:37:24, na chlp, v rovnakom čase so sparring partnerkou a otec bol o pol minúty rýchlejší.

Bežalo sa tak, ako na polmaratóne v Nitre, 4x5km okruh, v LC to bolo rýchlejšie a škoda, že to nebol polmaratón, mohlo to byť v pohode za 1:45 a tretí osobák.

Nepísaný cieľ roku 2012 som si teda splnil a zabehol „desiatku“ pod 50minút a k tomu pridal ešte aj osobák v počte kilometrov za hodinu.

Na záver klasika, mapka a fotogaléria. ;)

pošli na vybrali.sme.sk

2 Comments

  • roman P hovorí:

    parada gratulujem :) ) dobry vykon , idem hned mrknut na endomodo :) )

  • VladoPt hovorí:

    Ďakujem, vôbec som nečakal taký čas. Pozerám, že ty, dáko teraz nebeháš, sviatkuješ doma na SR či si bol aj cez sviatky v Nemecku?

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.