Rozdiel medzi VPS a manažovaným serverom

Posted by VladoPt on Mar 11, 2013 in Hardware |

návštevnosť google analyticsBol som sklamaný zo včerajších výsledkov, hlavne z počtu nových registrovaných používateľov TiltBooku a chcem, aby naše možnosti neboli obmedzené, tak som dnes riešil nový server.

Podľa mojich predpokladov strácame cca 500 potencionálnych nových registrácii každý mesiac v novom roku 2013 a to hlavne kvôli tomu, že v „hodine dvanáctej“ náš web nezvláda ani len 200 online návštevníkov v jednej chvíli a nie to ešte toľko, čo môžete vidieť na obrázku.

A okrem toho sa mi nepáči ani podpora, ktorá odpovedá na Vaše emaily len raz za týždeň, tak som sa to dnes rozhodol zmeniť a navrhol presun na niečo lepšie.

VPS má momentálne konfiguráciu 4x CPU, 8GB RAM, 50GB HDD, ale VPS je virtuálny server a nie fyzický server, čiže poskytovateľ môže mať jeden brutálne namakaný server, na ktorom beží napr. 100 VPSiek, no, a tie zdieľajú minimálne disky a procesor, v tomto prípade aj RAM pri cene 4*300+8*90+50*5 = 2170CZK.

Ta, sme sa rozhodli pre celý manažovaný server, vlastný fyzický server za cca 140€/mesiac a podľa potreby, ak to bude lagovať, tak sa dokúpi, čo treba.

Som strašne zvedavý, ovšem konečné rozhodnutie nie je na mne, ale dobré je poznať ten rozdiel.

pošli na vybrali.sme.sk

3 Comments

  • lucas03 hovorí:

    To budu zaujimave vysledky, ale podla mna by sa este pomerne vela poriesilo poriadnym nastavenym, cachovanim, compressiou suborou a podobnymi srandickami. Na webtrhu bola o tom diskusia a niekto tam to vedel celkom dobre nastavit, napriklad silver.ag zrychlil nacitanie o polovicu. Mozes ho skusit kontaktovat, silver.ag to stalo tusim len 2k czk jednorazovo.

  • VladoPt hovorí:

    No, keby sme to nastavovanie a zvlásť cachovanie neriešili x-krát, tak by som sa do tohto riešenia nepustil, ale ak mi vieš postnúť link na diskusiu na webtrhu, tak Ti budem vďačný. Poznám pár ľudí, čo sú na to špecialisti, takže ich by som už len v krajom prípade využil. Zatiaľ si myslím, že náš programátor to celkom zvláda.

Pridaj komentár

XHTML: You can use these tags:' <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.

Copyright © 2010-2018 VladoPt Blog All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.4.6 theme from BuyNowShop.com.

Žijem v meste Poltár a takmer štyri roky som robil pre sklárne.